Çanakkale İl Koordinatörlüğü

BİGA’DA KOOPERATİF VE ÜRETİCİ BİRLİKLERİNE YÖNELİK 6. ÇAĞRI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ


 
TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü tarafından 4 Temmuz Perşembe Günü,  Biga Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve Biga Ziraat Odası işbirliğinde Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanı kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Biga Tarım ve Orman İlçe Müdürü Vasfi KARACA, Biga Ziraat Odası Başkanı Mustafa Güray ERGÜN ile kooperatif başkanları ve üreticilerin bulunduğu davetliler katılım sağladı.

TKDK İl Koordinatörü Hasan İSKENDER, 6. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” sektörü ve 5. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında başvuru kabul işlemleri tamamlanmakta olan “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ile “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)” hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi.

Toplantıda, üretici birlikleri ve kooperatiflerin TKDK’nın hibe destekleriyle makine parkları kurabileceklerine özel olarak değinen İSKENDER; kooperatiflerin, çiftçimizin üretimde ihtiyaç duyabileceği birçok makineyi TKDK’nın makine parkları desteklerinden yararlanarak alabileceğini ve bu makineleri ihtiyaçları doğrultusunda üyelerine kullandırabileceklerini ifade etti.

Soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü olarak, hayvan yetiştiriciliği (büyükbaş, küçükbaş, kanatlı), tarımsal ürünlerin işlenmesi (süt, et, su ürünleri, sebze meyve) ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi (tıbbi aromatik, süs bitkisi, fide fidan yetiştiriciliği, mantarcılık, arıcılık, zanaatkarlık, yöresel ürünler, kırsal turizm, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları, yenilenebilir enerji) ile ilgili her türlü yatırım fikirleriniz için İl Koordinatörlüğümüze bekliyoruz.Cimer