Çanakkale İl Koordinatörlüğü

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ ÇANKIRI KURŞUNLU’DA TKDK DESTEKLİ KIRSAL TURİZM TESİSİNİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI


Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) Çankırı Kurşunlu ilçesinde IPARD kapsamında desteklenecek Korkut Ata Kırsal Turizm tesisinin temel atma törenine katıldı.

Pakdemirli, TKDK tarafından Kırsal kalkınmaya önemli destek verildiğini belirterek, yeni çıkılan IPARD II 5. Başvuru Çağrısında 250 Milyon Avro, 1,5 Milyar TL’lik hibe sağlanacağını söyledi.

Kurşunlu ilçesinde girişimci Hüseyin Korkut tarafından inşa edilecek 1,3 milyon lirası hibe olmak üzere toplam yatırım tutarı 2,2 milyon lira değerindeki kırsal turizm otelinin temeli Tarım Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli tarafından atıldı.

Temel atma törenine, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Çankırı Belediye Başkanı, TKDK Başkan Vekili Hakan Kalender ve çok sayıda davetli katıldı.

Ayrıca, Çankırı Tarım ve Orman Sektör Toplantısında Sayın Bakanımız TKDK standını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Cimer