Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü

Banka Temsilcileri Çanakkale İl Koordinatörlüğünde


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) tarafından 21 Aralık 2017 tarihinde çıkılan ve “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ile “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbirlerinden başvuruların kabul edildiği IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında proje kabul işlemleri Çanakkale İl Koordinatörlüğü bünyesinde devam etmektedir. 3. Başvuru Çağrı Dönemi için uzun zamandır sahada tanıtım çalışmalarını sürdüren İl Koordinatörlüğü şimdi de, Çanakkale İli’nde şubesi bulunan bankaların temsilcilerini İl Koordinatörlüğü’nde misafir etti.

TKDK’nın protokol imzaladığı bankalar ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Çanakkale temsilcilerine, Çanakkale İl Koordinatörlüğü Şehit Ömer Halisdemir toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

İl Koordinatörü Cem Akşit IPARD uygulamalarına ilişkin bir sunum yaptı. Çanakkale İli’nde yatırım gerçekleştirirken finans sektöründen beklentiler dile getirildi. Yatırımcıların yatırım finansmanında, bankalardan kredi kullanımı sürecinde banka yetkilileri tarafından da cesaretlendirici ve teşvik edici olmanın önemine değinildi. Toplantı banka temsilcilerinin sahadan edindikleri tecrübeleri aktarmaları akabinde karşılıklı bilgi paylaşımı ile son buldu.