Çanakkale İl Koordinatörlüğü

ECEABAT’TA 6. ÇAĞRI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ


TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü tarafından, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı (ÇATAB) işbirliğinde ÇATAB Kilye İdari Binası Konferans Salonu'nda, 30 Mayıs Perşembe Günü, IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanı kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yücel Tokgöz ve aralarında kooperatif başkanları ve muhtarların da bulunduğu çok sayıda üretici katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir yaptı. Açılış konuşmasının ardından TKDK İl Koordinatörü Hasan İskender, 6. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” sektörü ve 5. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında başvuru kabul işlemleri tamamlanmakta olan “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ile “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)” hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi. Soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.
 
TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü olarak, hayvan yetiştiriciliği (büyükbaş, küçükbaş, kanatlı), tarımsal ürünlerin işlenmesi (süt, et, su ürünleri, sebze meyve) ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi (tıbbi aromatik, süs bitkisi, fide fidan yetiştiriciliği, mantarcılık, arıcılık, zanaatkarlık, yöresel ürünler, kırsal turizm, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları, yenilenebilir enerji) ile ilgili her türlü yatırım fikirleriniz için İl Koordinatörlüğümüze bekliyoruz.